Przed zajęciami jogi

nie praktykujemy na głodnego ani na przejedzonego. Lepiej zjeść lekki lecz kaloryczny posiłek 2 godziny przed zajęciami niż cierpieć z powodu niestrawności podczas trwania praktyki. Pamiętajmy, że ćwiczenia fizyczne pobudzają układ trawienny,szczególnie joga ,podczas której różne wygięcia i skręty  mocno wpływają na masaż organów wewnętrznych.
nie spóźniamy się na zajęcia. Przyjdź do studia Moyayoga 10minut wcześniej aby odpocząć po całym dniu pracy i przygotować się do zajęć. W studio znajdziesz specjalnie przeznaczony do takiego odpoczynku pokój, gdzie w spokoju będziesz mógł wyciszyć się, poczytać interesujące książki lub po prostu spotkać się ze znajomymi. Na sali do praktyki obowiązuje cisza, a zatem skorzystaj z pokoju do relaksu.

Co wziąć ze sobą na praktykę jogi ?

mata
Praktykanci są proszeni o przynoszenie na zajęcia własnych mat. Maty po zajęciach mogą być przytrzymywane w studio Moyayoga. Na hot yogę proponujemy maty kauczukowe, antypoślizgowe. W studio Moyayoga istnieje możliwość wypożyczenia maty w koszcie 5zł za praktykę.
woda
Hot yoga to zajęcia w temperaturze 34-36stopni Celsjusza, warto zatem uzbroić sięw małą, szklaną buteleczkę wody. W trakcie zajęć można pić wodę małymi łykami w celu podtrzymania nawodnienia ciała. Buteleczki wody zawsze trzymamy blisko swojej maty ,po zewnętrznej krawędzi.
recznik
Na każde zajęcia prosimy o przynoszenie własnego ręcznika, szczególnie podczas praktyki hot yogi  w celu utrzymania lepszej przyczepności na macie.
ubrania
Na zajęcia hot yoga proponujemy zwiewne ,bawełniane koszulki, sportowe staniki oraz wystrzałowo-kolorowe legginsy. W ten sposób utrzymasz dobre samopoczucie podczas praktyki bez uczucia irytacji z powodu spocenia się. Na zajęcia air yogi proponujemy koszulki z rękawkiem aby skóra ciała przyzwyczajała się stopniowo do kontaktu z hamakiem.
 foot
W studio Moyayoga poruszamy się bez obuwia w celu rozluźnienia stóp po całym dniu chodzenia w butach. Nie praktykujemy w obuwiu , jeżeli nie czujesz się pewnie co do maty, prosimy o nakładanie skarpet lub specjalnie kupionych do tego celu skarpet do jogi. Odpoczęte stopy- to zdrowy kręgosłup, to dobre przygotowanie do praktyki, to samo zdrowie!
 kosmetic
Wchodzimy na salę naturalnie piękne i wychodzimy z  zajęć spocone i odprężone. Podczas zajęć pocimy się a zatem nie blokujemy skóry, która w naturalny dla niej sposób będzie oczyszczać się w trakcie praktyki.  Nie perfumujemy się w salach do jogi aby nie przeszkadzać innym uczestnikom.W sali znajduje się wilgotnościomierz,który ma za zadanie podtrzymywać dobrą wilgotność pomieszczenia i wpływać na dobrą filtrację powietrza.

Po zajęciach jogi

weź prysznic aby zmyć resztki wysiłku i napięć. Pozwól aby ciało odżyło i naładowało się energią wody. Do dyspozycji klientów studio oferuje 2 prysznice. Nie uciekaj ze studia po wziętym prysznicu, przeczekaj chwile w pokoju do relaksu aby twoja temperatura ciała wróciła do normy.
nie zapomnij oddać kluczyka do szafki.
opuszczaj studio Moyayoga z myślą ,że wrócisz do niego wkrótce. Zawsze staraj się zostawić pozytywną energię w klubie, bez względu czy podobała ci się praktyka czy też nie.

Jak często praktykować aby zobaczyć efekty?

W zależności jakie mamy możliwości finansowe i czasowe.Najlepsze efekty uzyskuje się praktykując  3 razy w tygodniu. Oczywiście jeśli nie masz takich możliwości ,pamiętaj ,że jedna sesja na tydzień również wpłynie na poprawę twego samopoczucia i zdrowia.Najważniejsza jest regularność!Pierwsze efekty pojawiają się po 4 tygodniach pracy nad własnym ciałem. Nigdy nie patrz na wagę ,zawsze spoglądaj na samopoczucie ,poziom energii oraz jak się czujesz w ubraniach. Podczas jednej praktyki hot yoga jesteś w stanie spalić do 1200 kalorii a zatem przygotuj się na rewolucje w Twoim ciele!

Jaki karnet?

Jeśli zamierzasz chodzić więcej niż 3 razy w tygodniu lepiej opłaca się wykupić karnet open ,ważny na miesiąc. Jeśli zamierzasz chodzić tylko raz w tygodniu opcja karnetu na 4 lub 6 wejść jest najlepsza. Różnica pomiędzy nimi jest taka,że karnet na 4 wejścia jest ważny miesiąc a karnet na 6 wejść na 2 miesiące.A zatem jeśli często chorujesz lub wyjeżdżasz karnet na 6 wejść przyda ci się lepiej. Dla odważnych i wytrwałych opcja 3miesięcznego karnetu open na wszystkie zajęcia jest dostępna.