PRZEMYŚL?

 

Naucz się chodzić od podstaw!

 

CZEMU?

 

90% urazów wynika z nieumiejętności poruszania się na co dzień. Czemu się o tym nie mówi? Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? A mianowicie nasza niewiedza oraz nieświadomość.

 

CZEMU MY?

 

Chcielibyśmy podzielić się z wami informacjami na temat jak poruszać się na co dzień aby nie zaburzać pracy mechanizmu czynnościowego oraz aby nie zużywać aparatu ruchowego. Nie wielu z nas zdaje sprawę ,że narzędziami poruszania się nie są nogi tylko mięśnie brzucha oraz ruch miednicy. Z pozoru chodzenie wydaje się banalną czynnością jednak w rzeczywistości taką nie jest ,wymaga od nas ogromnej dozy skupienia,zrozumienia oraz zaangażowania.

 

JAK TO WYGLĄDA?

 

Podczas pierwszego spotkania oceniamy model chodzenia oraz wady posturalne wynikające z tytułu chodzenia. Spoglądamy na ruchy kończyn,miednicy oraz stopień zaangażowania mięśni brzucha,w tym zawieszenie dna miednicy.

Podczas drugiego spotkania wprowadzamy pierwsze ćwiczenia korygujące wady chodzenia oraz ćwiczenia stabilizujące pracę miednicy oraz mięśni brzucha. Oduczamy chodzenia z pełnej i prze prostowanej nogi,wykonywania dużych kroków oraz pchania miednicy do przodu. Podczas wizyt poruszamy takie zagadnienia jak ruch rotacyjny oraz posuwisty miednicy,podstawowe ruchy miednicy w trakcie chodzenia. Odkrywamy chodzenie żurawie, które polega na podnoszeniu nogi od dołu za pomocą mięśni podbrzusza. Stabilizujemy pracę kręgosłupa oraz miednicy tak aby podczas chodzenia nie wpływać na podnoszenie nogi za pomocą kręgosłupa lub biodra. Wprowadzamy proces sprężynowania kolan ,które mają za zadanie amortyzować każdy moment położenia stopy na podłoże tak aby kręgosłup nie przyjmował dawki uderzenia.

 

SKĄD POWSTAŁA TECHNIKA?

 

Wielką inspiracją dla rozwoju techniki chodzenia od podstaw były obserwacje poczynione na dzieciach do 6roku życia,gdzie model ich chodzenia jest jeszcze nieskażony nawykami oraz nie ma większych ograniczeń.

 

PAMIĘTAJ!

 

Pamiętajmy ,że każda zmiana czynnościowa w dorosłym wieku wpływa pozytywnie na budowanie nowych przekaźników neuronowych a zatem naucz się chodzić od podstaw i poczuj,że twój mózg pracuje na najwyższych obrotach. Spójrz na dzieci,których umysły są najbardziej chłonne w wieku kiedy rozwijają się ich pierwsze czynnościowe wzorce. Czas zainwestować w siebie ,w edukację oraz w zmianę swoich przyzwyczajeń.

 

CZAS I CENA

 

Pierwsze spotkanie analiza:półtora godzinne spotkanie 200zł

Drugie spotkanie dopasowanie korekt:godzinne 120zł, półtora godzinne 150zł

Trzecie spotkanie wprowadzenie funkcjonalności:godzinne 120zł ,półtora godzinne 150zł

Czwarte spotkanie ćwiczenia korekcyjne:godzinne 120zł,półtora godzinne 150zł