Na czym polega terapia TREN?

 

TREN -terapia ruchowa eliminująca napięcia na podstawie 5 procesów:ruchomość &rozciąganie powięziowe ,stabilizacja&wzmocnienie oraz pionizacja. Terapia TREN jest szczegółową analizą ciała oraz motoryki ruchu,która w pełni łączy ruch ,oddech,siły fizyczne oraz pracę umysłową w jedną spójną całość.Na podstawie terapii TREN poddajemy analizie dany przypadek typu skolioza,kołyskowe wypadanie miednicy ,koślawość kolan itp. Wyszukujemy 3 podstawowe obszary związane z daną przypadłością, po czym rozkładamy te obszary na kolejne ,strategiczne punkty mięśniowe aby głębiej dosięgnąć problemu. Po określeniu jakie mięśnie są odpowiedzialne za zmiany ,układamy terapię 5 ćwiczeń na każdy obszar mięśniowy w pełni dostosowany do tego miejsca. Dodatkowo sprawdzamy środki ciężkości różnych partii tak aby klient wyczuł w sobie stabilne podparcie dla każdego obszaru ciała. Każdy pacjent otrzymuje zestaw kilkunastu ćwiczeń ,które mają za zadanie wpłynąć na posturę osoby oraz zrozumienie jak korzystać z ciała i jego wewnętrznych oraz zewnętrznych sił.

 

Jak powstała terapia TREN?

 

Po wielu latach pracy nad sobą ,studiowaniu różnych dziedzin sportu oraz motoryki ciała powstała terapia poświęcona uwadze,koncentracji i zdrowiu. Każdego dnia będąc na macie oraz uprawiając różne techniki sportu poznajemy szczegóły używania ciała jako narzędzia. Pragniemy przekazać te tajniki obserwacji ,świadomości i doświadczenia innym aby poczuli w swoim ciele więcej siły,plastyczności oraz ruchomości

 

.

Czym terapia TREN różni się od innych technik?

 

Nic nam w tej terapii nie umyka ,nie obchodzimy problemu dookoła tylko uderzamy w samo jego sedno ,stąd efektywność jej jest szczególnie dobra bo dotyka głębszych stref ciała a nie działa na niego powierzchownie. Dodatkowo ma za zadanie oduczyć daną osobę nie zużywania ciała oraz nie stosowania nieświadomie przemocy wobec niego. Każdy kto przechodzi terapię uświadamia jak bardzo nie rozumie ,że to jak się czuje na co dzień ,na co choruje oraz jakie ma emocje właśnie zależą od tego ile wie na temat swego ciała oraz jak go używasz na co dzień. W tej terapii stawiamy na świadomość klienta nie na nasze upodobania i na wiedzę ,którą solidnie przekazujemy podczas spotkań. Po terapii osoba nie tylko poczuje się lepiej ale zrozumie jak funkcjonuje jego ciało na poziomie fizycznym ,fizjologicznym oraz świadomościowym. Zależy nam na tym aby każdy miał prawo zrozumieć w prosty i zrozumiały sposób jak pracować nad swoim ciałem każdego dnia.

 

Dla kogo przeznaczona jest terapia TREN?

 

  • osoby prywatne cierpiące na przewlekłe choroby ,osoby pourazowe, osoby zmagające się z niską oceną swego ciała i chcące to zmienić

  • wszelkiej maści terapeuci :rehabilitanci,fizjoterapeuci, psycholodzy,lekarze oraz osteopaci,kręglarze itp.

  • osoby czynnie uprawiające sport,które pragną wpłynąć na swoją efektywność oraz brak urazowości

 

Istnieje możliwość zorganizowania warsztatu w twojej placówce lub u nas w studio dla większej liczby uczestników. Warsztaty mogą odbywać się w trybie modułowym, rozpisane na kilka spotkań w dniach i godzinach dopasowanych do obydwu stron. W celu otrzymania oferty prosimy o kontakt.