NA CZYM POLEGA ANALIZA POSTURY?

Jest to proces zmian przyzwyczajeń ciała do nieprawidłowego układania się podczas stania,siedzenia,chodzenia czy leżenia. Od najmłodszych lat powinny być wprowadzane do życia codziennego prawidłowe wzorce ruchu i ułożenia ciała.Często problemy posturalne zaczynają pojawiać się już u dzieci. Niezdiagnozowany stan napięcia może być przyczyną nie tylko dyskomfortu w ciele ale również może negatywnie wpływać na gospodarkę hormonalną oraz słabą wydolność organów wewnętrznych.

Dzięki korekcie postury uczymy się jak wdrażać zmiany do życia codziennego w celu poprawy ogólnej kondycji ciała. Korekta postury wpływa na dobre samopoczucie oraz wygląd zewnętrzny.

JAKI WPŁYW MA POSTURA NA ZACHOWANIE?

Postura ma ogromny wpływ na zachowanie i osobowość człowieka.Każda zmiana posturalna inaczej oddziałuje na osobowość.Słaba postura oddziałuje na negatywne myślenie,przyczynia się do zaburzenia pracy organów wewnętrznych,ogranicza mobilność i wywołuje lęki.Istnieje wiele zaburzeń posturalnych,z których każda wymaga zupełnie innego,indywidualnego podejścia i pracy nad nią.Często spotykanym przypadkiem jest załamana linia pleców środkowych oraz zamykająca się klatka piersiowa,które wpływają na głęboki proces zamykania się w sobie i w swoich problemach.Takie osoby mają problem z akceptacją siebie i otoczenia wokół siebie,robią się nerwowe bowiem zaburzeniu ulega proces oddychania.Innym ciekawym przypadkiem są osoby z zaburzeniem stóp,typu haluksy czy słabe wysklepienie. Nieprawidłowe ułożenie stopy przyczynia się w dużej mierze do osłabienia osi ciała oraz do nieprawidłowości w kształtowaniu się kolan,kostek,bioder oraz pleców.Osoby z słabym wysklepieniem stóp poddawane są ciągłym ,przewlekłym bólom mięśni, co wiąże się z ciągłym podirytowaniem i zmęczeniem.Jest to stan przewlekły a zatem nieleczony może doprowadzić do dalszych konsekwencji,choroby układu trawiennego czy oddechowego itp.
Każdy zatem powinien dążyć w życiu do zachowania prawidłowej postury i sylwetki w celu osiągnięcia optymalnego zdrowia.

JAK MOGĘ POPRAWIĆ POSTURĘ?

Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą doprowadzić do poprawy kondycji ciała nawet do 70%. Najważniejszy etap leczenia polega na zdiagnozowaniu danego przypadku. Należy skupić się na tym gdzie naprawdę tkwi problem.Ból pleców dolnych wcale nie musi być związany ze słabością tego odcinka.Na jego kondycję składają się również inne czynniki typu:wysklepienie stóp, ułożenie kolan, siła pośladków, linia bioder itp. Dopiero po analizie należy dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń wzmacniających i rozciągających.Przydatne przy wszelkich słabościach posturalnych będą również ćwiczenia,związane z tematyką automasażu.

Regularna praktyka miarą naszego sukcesu,tylko dzięki regularności możemy być pewni, że dana terapia zadziała.

NA CZYM POLEGA SESJA?

Korekta postury rozpoczyna się od dwugodzinnej sesji, poświęconej testom posturalnym. Podczas trwania takiego testu skupiamy się na zmianach wrodzonych , nabytych i odnawialnych. Każda ze zmian charakteryzuje się inną naturą oraz stopniem zaawansowania w ciele. Naszym zadaniem jest znaleźć przyczyny napięć oraz bólu w ciele , które wpływają na złe samopoczucie klienta i odzwierciedlają się w jego wyglądzie zewnętrznym.
Po dwugodzinnym teście następuje analiza trwającą tydzień w celu przygotowania projektu leczenia. Po tygodniu następuje spotkanie face to face, podczas którego przedstawiony zostaje klientowi plan leczenia.Podczas spotkania zostają również wyznaczone cele krótko i długoterminowe.Każdy plan jest dostosowany do potrzeb i możliwości klienta. W razie zatwierdzenia planu,następuje proces realizacji. W razie wątpliwości klienta , na plan są nanoszone poprawki.

Cena pierwszego spotkania :300zł
Spotkanie konsultacyjne godzinne:100zł
Każda kolejna sesja w zależności od planu leczenia